Odstraňování spoušťových bodů – trigger points | Relax point | Masáže Praha

Odstraňování spoušťových bodů – trigger points

Spoušťové body nebo trigger points si můžete představit jako jakési uzlíky ve svalech, které má skoro každý z nás. Vznikají buď z důvodu špatných pohybových stereotypů anebo také ze stresu. Ve svalu se pak jednotlivé vlákna zaklíní a v místě postižení pak zůstanou trvale stažená. Okolní svaly se pak musí napínat více než je běžné, což má spoustu neblahých následků. V postiženém místě se prakticky zastaví přísun kyslíku, cirkulace krve, a hromadí se v něm odpadní látky. Kromě bolesti se tím také mohou časem vytvořit výrůstky a jiné komplikace.

V případe, že se tyto body ve svalech nachází, obyčejná masáž už nepomůže, resp. jenom krátkodobě, nebo příp. může takýto bod i aktivovat.

Velmi častá je z důvodu trigger pointu bolest vyzařující do vzdáleného místa tzv. přenesená bolest. Ta je taky hlavním symptomem spoušťových bodů.

Člověk často ani netuší, že např. bolest v rukou nebo nohou je způsobena problémem v zádech apod.

K nejtypičtějším příkladům patří migrény, bolesti nebo ztuhlost rukou, zápěstí, prstů a ramen, nohou a chodidel, bolest nebo pískání v uších, píchání v boku při běhu, apod. Častokrát stačí potom určitý druh pohybu (např. sezení v autě), bod se aktivuje a začne způsobovat bolest.

Pro odstranění těchto bodů se používají různé techniky jako jsou tlakové techniky, hloubková masáž, baňkování, měkké techniky či tejpy. Nejdůležitější je správná lokalizace a vyšetření problému, aby se zvolila co nejvhodnější terapie. Každý člověk je individualita a každému zabírá jiná technika, což platí i u odstraňování spoušťových bodů.

Správnou lokalizací a odstraněním spoušťového bodu se člověku uleví od bolesti nebo se ovlivní pohybové funkce.

Odstraňování trigger point je většinou součástí jiné terapie nebo masáže.

Cena

  • 60 min   1 200,- Kč
  • 90 min   1 800,- Kč


Relax-point - masáže Praha

telefon: 774 243 493

Email: info@relax-point.cz

 

Když náhodou nezvedáme telefon, věnujeme se zákazníkům. Stejně tak se budeme nerušeně věnovat i Vám. Ozveme se Vám zpátky.

Naše kompletní nabídka v Praze.

SLEDUJTE NÁS

chci se objednat
Tato stránka používá na poskytování služeb a analýzu návštěvnosti soubory cookies. Informace o používání našich stránek jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto stránek vyjadřujete svůj souhlas s používáním souborů cookies.
Rozumím